• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עו"ד לענייני עבודה ייעוץ חינם

ישנם עורכי דין בישראל המקדישים חלק מזמנם למתן ייעוץ משפטי פרו –בונו, קרי, ייעוץ ללא תמורה. הם עושים זאת מתוך הבנה כי יש להנגיש את השירותים המשפטיים לכלל האוכלוסיה וכי כל אדם זכאי לייעוץ משפטי איכותי, ללא קשר למצבו הסוציו- אקונומי.

מתן ייעוץ משפטי פרו בונו, מתקיים במסגרות שונות, למשל, בעמותות או במרכזי הזכויות של "שכר מצווה", תוכנית הסיוע המשפטי של לשכת עורכי הדין. חשוב לציין כי ככלל, קבלת סיוע ממסגרות אלו, מותנית בעמידה בקריטריונים כלכליים משום שמסגרות אלו מבקשות לתת מענה בעיקר לאוכלוסיות מעוטות יכולת, אשר ידן אינן משגת ייעוץ משפטי. כאשר הפונה אינו עומד בקריטריונים, אל לו להזניח את העניין המשפטי. חשוב שישכור את שירותיו של עו"ד, אשר יטפל בבעיה על הצד הטוב ביותר.

הייעוץ המשפטי ניתן במגוון של תחומים, למשל, מקרקעין, הוצאה לפועל, נזיקין וגם דיני עבודה. עו"ד לענייני עבודה ייעוץ חינם, מייצג מעבידים ועובדים, בהליכים משפטיים שונים, כדוגמת, תביעה של עובד כנגד המעביד, על אי תשלום פיצויי פיטורים, אי תשלום גמול שעות נוספות וכיו"ב, או בקשה לצו מניעה, אותה מגיש עורך הדין בשם מעביד, המבקש למנוע מעובד שלו שעזב, לעבוד במקום עבודה מתחרה.

מהן מסגרות ההתנדבות? עורכי דין רבים מתנדבים במסגרת של עמותות. אחת העמותות המוכרות בתחום דיני העבודה, היא עמותת "קו לעובד". כל עו"ד לענייני עבודה ייעוץ חינם המתנדב בה, יכול להעניק ייעוץ משפטי לעובדים ישראלים ולעובדים זרים, במגוון דרכים: מענה לשאלות בקו הטלפוני, כתיבת מכתבי דרישה והגשת תביעות ועתירות, מענה לשאלות פונים במייל ועוד.

ישנם עורכי דין, המצטרפים לסיוע המשפטי של לשכת עורכי הדין, היא תוכנית "שכר מצווה". במסגרתה, מעניקים עורכי הדין ייעוץ משפטי למעוטי יכולת, בתחומים אזרחיים, כגון: דיני עבודה, דיני משפחה ודיני צרכנות. עו"ד לענייני עבודה ייעוץ חינם מעניק סיוע הן במתן ייעוץ כללי והכוונה, הן בעזרה בניסוח מכתבים והן בייצוג משפטי בערכאות השונות.
אפשרות נוספת, היא מתן ייעוץ בחינם באינטרנט. ישנם עורכי דין המנהלים בהתנדבות, פורום משפטי באינטרנט, בו הם עונים לשאלות הגולשים, בנושאים בהם עוסק הפורום. ניתן למצוא ברשת, פורומים משפטיים במגוון נושאים, לרבות דיני עבודה. לייעוץ האינטרנטי יתרונות ברורים, אך חשוב להדגיש כי לעורך הדין המייעץ בפורום, אין את התמונה המשפטית המלאה ולכן, הוא אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי פרטני.