• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין לתביעות אזרחיות

תביעה אזרחית, כשמה כן היא, היא תביעה המוגשת על ידי אזרח אחד נגד אזרח אחר, כאשר התובע או הנתבע, יכול להיות אדם פרטי או חברה. הסעד יכול להיות כספי ו /או צו מניעה או צו עשה. מבחינת זהות התובע, ישנו חריג אחד והוא בית המשפט לתביעות קטנות. כאשר התביעה מוגשת שם, תאגיד יכול להיות נתבע בלבד ולא תובע. זאת משום שייעודו של בית המשפט לתביעות קטנות הוא לאזן את הכוחות הבלתי שוויוניים בין החברות הגדולות לצרכן.

ישנן תביעות אזרחיות הנדונות בבתי המשפט הרגילים: השלום והמחוזי, כאשר החלוקה היא על פי סכום התביעה, אך תביעות אחרות יידונו בבתי המשפט המיוחדים/המומחים, למשל, תביעות שבין עובד למעביד ידונו בבית הדין לעבודה ותביעות בין קרובי משפחה, כמו בני זוג, או אחים, יידונו בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

עורך דין לתביעות אזרחיות מטפל בתיקים במגוון תחומים והמשותף לכל התביעות הכספיות הוא הסעד. לרוב, הסעד יהיה פיצוי כספי, אך ניתן גם לבקש סעדים של צווי מניעה או צווי עשה. תביעות אזרחיות רבות מוגשות בשל הפרת חוזה. במצב זה, יפסוק בית המשפט לתובע, הנפגע מן ההפרה, פיצוי כספי בהתאם למידת הנזק שהצליח להוכיח כי הפרת ההסכם גרמה לו. ישנם חוזים בהם קיים סעיף של פיצויים מוסכמים, לפיו בנסיבות של הפרת חוזה, ישלם הצד הפוגע לצד שנפגע, סכום מסוים. אז ככלל, יפסוק בית המשפט את סכום הפיצוי הקבוע בחוזה.

ישנן תביעות אזרחיות בהן ניתן לבקש רק סעד אחד בלבד. למשל, בתביעת פינוי שוכר. כאשר משכיר מגיש תביעת פינוי נגד שוכר המסרב לפנות את הנכס, יכול התובע לבקש בתביעתו רק סעד של פינוי. אם השוכר גרם למשכיר לנזקים, הוא רשאי להגיש תביעת פיצויים נפרדת, אך תביעת הפינוי היא הליך משפטי ייחודי אשר נועד להיות קצר ויעיל ולכן נקבע כי סעד כספי ייתבע בתביעה נפרדת.

משרדנו מטפל בתביעות אזרחיות על סוגיהן, כאשר הדגש הוא על מתן טיפול משפטי אישי בהתאם למקרה, על מנת להגיע לתוצאה המשפטית הטובה ביותר.