• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין כינוס נכסים

כינוס נכסים הוא מונח המתייחס למספר סוגים של הליכים, לרבות הליך פשיטת רגל, בו נותן בית המשפט צו כינוס לנכסי החייב, טרם מתן הפטר לחובותיו. אולם, מאמר זה יעסוק בהליך כינוס נכסים במסגרת פירוק חברה. פירוק חברה הוא למעשה פשיטת רגל של חברה ובמסגרתו, פונים לכונס נכסים (הכנ"ר) אשר יחליט האם החברה זכאית להליך פירוק או אם לאו. בישראל, שלושה סוגים של פירוק חברה: פירוק מרצון, פירוק על ידי בית המשפט ופירוק בפיקוחו של בית המשפט. הכנ"ר מעורב רק בפירוק על ידי בית המשפט. נציין כי פירוק חברה הוא הליך משפטי מורכב ועל כן, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין כינוס נכסים, כאשר רוצים לפתוח בהליך זה.

כונס הנכסים מבסס את החלטתו על מצבה הכלכלי של החברה ואם סבר כי החברה זכאית לפירוק, יעביר את המלצתו לבית המשפט, אשר כפי שמסביר עורך דין כינוס נכסים, יקבלה לרוב. מטרתו של הליך הפירוק, הוא להסדיר את חובות החברה לנושים, תוך שימוש במשאבי החברה שנותרו ולבסוף, לפטור את החברה מיתרת חובותיה. כאמור, ההחלטה על הזכאות לפירוק, היא של הכונס והוא יעביר את המלצתו לבית המשפט. אם קיבל בית המשפט את המלצת הכונס, ייתן צו פירוק וימנה מפרק (אשר יהיה בד"כ עו"ד או רו"ח). המפרק ינהל את החברה, כאשר המטרה היא להשיג את התמורה המירבית עבור נכסי החברה, אשר אמורים לשמש לכיסוי חובותיה.

לרוב, מדובר על נכסי נדל"ן או נכסי מטלטלין יקרי ערך כמו רכבים או ציוד מקצועי. לאחר שאיתר המפרק את כל נכסי החברה, יפרסם את הנכסים בעיתונות, לרכישתם על ידי כל מי שמעוניין. המכירה מתבצעת בצורה של מכירה פומבית. המפרק גם משמש כמעין מתווך בין הנושים לבין בית המשפט. הנושים מציגים בפני המפרק את דרישותיהם והמפרק מעביר דרישות אלו לבית המשפט, אשר יכריע כיצד יחולק הסכום שהשיג המפרק, בין הנושים. נציין כי בית המשפט יכול להעדיף נושים מסוימים על פני אחרים. בכל שלבי הליך הפירוק, יש לקבל ייעוץ משפטי של עורך דין כינוס נכסים.

עו"ד אדווה גל מעניקה ייעוץ מקיף בכל הנוגע להליך של כינוס נכסים והיא מלווה את לקוחותיה בהליך זה מתחילתו ועד סופו. עורכת הדין גל, היא גם רואת חשבון והכשרתה הפיננסית, מאפשרת לה למצוא את הפתרונות המשפטיים הטובים ביותר עבור לקוחותיה.