• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין הוצאה לפועל ברמת גן

מערכת ההוצאה לפועל, מסייעת לזוכים לקבל את כספם ולחייבים, להסדיר את חובם. באמצעותה, יכול הזוכה לנקוט באמצעים שונים כנגד החייב, כאשר המטרה איננה עונשית, אלא לתת תמריץ לחייב לשלם את חובו. עורך דין הוצאה לפועל ברמת גן, מייצג זוכים וחייבים ובשני המקרים, יפעל לסגירת תיק ההוצל"פ כמה שיותר מהר.

זוכה המבקש להיעזר במערכת ההוצאה לפועל לגביית חובו, צריך לפתוח תיק הוצאה לפועל באחת מלשכות ההוצל"פ ברחבי הארץ. עליו יהיה להציג אסכמתא כגון פסק דין או שיק שחזר, על מנת שיוכל לפתוח תיק. אם הזוכה מיוצג על ידי עורך דין הוצאה לפועל ברמת גן, אזי, הוא זה אשר יפתח את התיק עבור הלקוח ויהיה בידיו ייפוי כוח. עם פתיחת התיק, שולחת לשכת ההוצל"פ לחייב, אזהרה כי נפתח תיק הוצל"פ נגדו ובאזהרה, מפורטות דרכי הפעולה העומדות בפני החייב:

• לשלם את החוב: אם יש לחייב את סכום החוב, יוכל לשלם אותו ולהגיש בקשה לסגירת תיק ההוצל"פ.
• צו תשלומים: באזהרה ישנו צו תשלומים סטטוטורי ואם החייב יכול לעמוד בסכום התשלום החודשי, ישלם את צו התשלומים עד שכל החוב ישולם.
• הסדר תשלומים עם הזוכה: החייב יכול להגיע להסדר תשלומים עם הזוכה ובמקרה שבו הזוכה הוא בנק למשל, אזי הריבית שישלם החייב במסגרת הסדר החוב, היא ריבית בנקאית אשר תהיה נמוכה משמעותית מריבית הוצל"פ. עורך דין הוצאה לפועל ברמת גן, המייצג זוכה, ידרוש כי החייב יפקיד סכום מזומן ראשוני גדול יחסית, תמורת פריסת החוב. כאשר הוא מייצג חייב אשר אין בידיו סכום התחלתי להפקיד, יעשה כל מאמץ להגיע להסדר חוב, ללא מתן תשלום ראשוני.
• התייצבות לחקירת יכולת: החייב רשאי להתייצב לחקירת יכולת אצל רשם הוצל"פ.

לא פעל החייב באחת מן הדרכים הללו ולא עשה דבר בכדי לקדם את תשלום החוב, רשאי הזוכה לפעול נגדו, במסגרת הליכי הוצל"פ: עיקול חשבונות בנק, עיקול רכב, עיקול מטלטלין, עיכוב יציאה מן הארץ וכיו"ב. ההליכים נגד החייב, אותם מבקש הזוכה, צריכים להיות בהתאם לגובה החוב וראש ההוצל"פ המחליט בבקשות, לוקח בחשבון את התנהלות החייב, בעת קבלת החלטה.