• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עלות עורך דין חוזה שכירות

הדעה הרווחת היא כי עסקת שכירות איננה עסקה מורכבת ובשל העובדה כי היא אינה יקרת ערך כמו רכישת נכס, אזי לא מעט משכירים עושים את הטעות הגדולה ומוותרים על ייעוץ משפטי של עורך דין. הרצון לחסוך בעלויות שכר הטרחה, לצד האפשרות להוריד חוזי שכירות מהאינטרנט, מובילה משכירים רבים לחשוב כי אין צורך לשלם עלות עורך דין חוזה שכירות, לשם חתימה על חוזה עם השוכר.

קו המחשבה הזה מבוסס על ההנחה המוטעת, כי שוכר לא יכול לגרום לנזקים למשכיר ואם המשכיר לא יסתדר עמו, יוכל לבקש ממנו לפנות את הנכס. המשכיר אינו מקדיש מחשבה לניסוח חוזה השכירות, לא מקפיד לקחת את הערבויות המתאימות והוא למעשה חשוף מאוד לסיכונים, אך אינו מבין זאת.

ההכרה בטעות מגיעה למרבה הבעייתיות, רק לאחר שמשכירים נאלצים להגיש תביעות פינוי נגד שוכרים, אשר חדלו לשלם את שכר הדירה ו/או מסרבים לפנות את הנכס בתום החוזה. חשוב מאוד לקבל יעוץ משפטי גם בחוזה שכירות נדל"ן מסחרי, במיוחד כמדובר בהשקעות נדל"ן בחול, תופעה שצוברת תאוצה. עלות עורך דין חוזה שכירות, תמיד תהיה נמוכה יותר מאשר העלות של הטלפונים, הטרטורים, הגשת התביעה ובוודאי של הנזק הכלכלי שגורם השוכר, שלא לדבר על עוגמת הנפש והזמן היקר שבזבז המשכיר בניסיונות לפנות את השוכר מהנכס.

האם שכירת שירותיו של עורך דין, יכולה למנוע את כל זה? בהחלט! לכל הפחות, לצמצם את הסיכוי להיתקלות בשוכר סרבן. עלות עורך דין חוזה שכירות תהיה בסה"כ עלות עריכת החוזה. כאשר למשכיר חוזה שכירות טוב, אשר מגן על האינטרסים הקניינים שלו, מגדיר בצורה ברורה את זכויות וחובות השוכר וכולל ערבויות כספיות מתאימות, קטן משמעותית הסיכוי כי המשכיר יאלץ לפנות את השוכר באמצעות צו פינוי.

משרדנו מטפל בבעלי נכסים רבים המשכירים את נכסיהם, כאשר לאחרונה, בחר אחד מלקוחותנו, בעצת בנו, לוותר על שירותנו ולחתום עם שוכר חדש, על חוזה שכירות שהוריד מהרשת. לאחר מספר חודשים, טלפן אלינו אותו לקוח בפניקה נוראה ואמר שהשוכר נעלם, השיקים שלו חזרו והוא אינו יודע מה לעשות. יעצנו לו לממש את הערבויות שלקח מן השוכר, אך הלקוח אמר כי לא לקח ממנו ערבויות ומה עם שטר ביטחון? גם לא....לאחר טיפול משפטי של משרדנו, אותר השוכר והלקוח שלנו קיבל את מלוא כספו בחזרה. כאשר הסאגה הסתיימה, אמר לנו הלקוח כי הוא מעדיף לשלם עלות עורך דין חוזה שכירות מראש ולדעת שהוא יכול להיות רגוע, מאשר לחסוך בתשלום שכר הטרחה ולשלם לאחר מכן בכאב ראש גדול.