• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין לכתיבת תקנון

כתיבת תקנון חברה הוא צעד חשוב בהקמת חברה ולכן, חשוב מאוד לשכור עורך דין לכתיבת תקנון. עורך הדין יהיה מומחה לדיני חברות ובקיא בדיני מיסים, כך שיוכל ללוות את מקימי החברה מתחילת התהליך ועד להשלמת כל הפרוצדורה הכרוכה בהקמת החברה. כמו כן, יוכל לייעץ לחברה בענייינים משפטיים שוטפים ולייצגה בהליכים שונים, על פי הצורך.

מטרתו של התקנון היא לקבוע כללים ברורים לאופן התנהלות החברה, על מנת למנוע מחלוקות בין בעליה. ישנם פרטים בסיסיים אשר חייבים להופיע בכל תקנון כמו שם החברה, מטרותיה, הגדרת חלוקת המניות והתייחסות להגבלת אחריות אך מעבר לזאת, יכולים בעלי החברה לכלול בתקנון סעיפים על פי ראות עיניהם. תקנון החברה צריך להיות מתאים למידותיה ועליו לתת מענה לאופיים של בעליה ולאופי התנהלות החברה.

בעלי החברה יכולים לנסח את התקנון באופן עצמאי, אך בשל חשיבותו הרבה של מסמך זה, רצוי מאוד כי התקנון ינוסח על ידי עורך דין לכתיבת תקנון. לפני הפגישה עם עורך הדין, יכול כל אחד מבעלי החברה לנסח בכתב את הסעיפים אשר חשוב בעיניו כי יכללו בתקנון. כדאי מאוד להקדיש זמן ומחשבה לכתיבת התקנון, משום שאם הוא ינוסח כהלכה, הוא יכול לתרום רבות לניהול יעיל ומצליח של החברה ומאידך, אם לא ייתן התקנון מענה לסוגיות השונות, עלולות להיווצר מחלוקות קשות בין הבעלים, דבר אשר יפגע בפעילות החברה ויכול להביא גם לפירוקה.

התקנון צריך להיות מנוסח, מחד, בצורה ברורה כדי שלא יהיה מקום למחלוקת בפרשנות ומאידך, עליו להיות גמיש מספיק, כדי להתאים לשינויים בעתיד, שכן העולם העסקי הוא מאוד דינאמי ויכולים להתרחש בו אירועים, אשר ידרשו ביצוע שינויים. על התקנון לאפשר זאת ולתת מענה לבעיות אשר עלולות להיווצר בסיטואציות עתידיות חדשות.

חשוב ורצוי לשים לב שאת פונים לעורך דין שתחום ההתמחות שלו הוא הלרוונטי ביותר עבורכם ועבור המהלך העסקי שבו אתם נוקטים
בין אם זה עו״ד פלילי, עו״ד זכיינות, עו״ד דיני עבודה או עו״ד מקרקעין.

זכרו – התנהלות עסקית נכונה, מתחילה בפן המשפטי ולכן, חשוב לפנות אל עורך דין לכתיבת תקנון, אשר ילווה את החברה מראשיתה.
ייעוץ משפטי – כלכלי בכל האספקטים של פעילות החברה, יכול לחסוך זמן וכסף לחברה ולייעל משמעותית את אופן התנהלותה, דבר אשר יוביל לעלייה ברווחים.