• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין לתאונות עבודה – כיצד באפשרותו לעזור?

כל עבודה טומנת בחובה את הסיכוי להיפגע תוך כדי ביצועה. מסיבה זו כל אחד ואחת מאיתנו, בין אם עובד בתור ספרן בספרייה ציבורית או מפעיל ציוד כבד, מבוטח דרך הביטוח הלאומי וביטוחים פרטיים אחרים על מנת להבטיח כי לאחר הפגיעה, לא יינזק מכך מבחינה כלכלית. אלא, שהמציאות מראה כי לא די בקיומו של ביטוח זה או אחר על מנת להבטיח את קבלת הפיצויים המדוברים, וכי יש להסתייע בעורך דין מקצועי ומנוסה כדי לקבל הכרה כנפגעי תאונת עבודה ולקבל את המגיע לנו על פי חוק. אז מה בדיוק נחשב כתאונת עבודה וכיצד עורך דין לתאונות עבודה יכול לעזור לכם בעניין? להלן כל המידע.
 
מהן תאונות עבודה ומול מי יש לטפל בהן?
תאונת עבודה כוללת את כל אותם המקרים בהם נגרם לעובד נזק בזמן עבודתו ואף בדרך לעבודה ובחזרה ממנה, כל עוד מדובר בתאונה שהתרחשה במסלול הקבוע של העובד בשגרת יומו. למעשה, כל עו"ד לתאונות עבודה שמקבל תביעה לטיפולו, מייצג את הנפגע אל מול 2 גורמים מרכזיים שנועדו להבטיח כי לעובד שנפגע יהיה מקור הכנסה בזמן שהוא מושבת מעבודתו בגין הפגיעה:
  • הביטוח הלאומי – ע"פ חוק הביטוח הלאומי כל עובד בישראל חייב להיות מבוטח מפני מקרים של תאונת עבודה. כל נפגע בתאונה שמוכרת כתאונת עבודה זכאי לדמי פגיעה מיידיים למשך כ- 3 חודשים, ובמידה ונוצרה נכות או פגיעה ממושכת הרי שניתן לתבוע קצבת נכות ואף לקבל מענק.
  • ביטוחים פרטיים – חברות הביטוח הפרטיות מציעות למועסקים פיצויים בגין תאונת עבודה שהתרחשה, כהרחבה למה שמציע הביטוח הלאומי.
 
עוד חשוב לציין כי עורך דין לתאונות עבודה עשוי לעיתים רבות לגעת בתפר שבין תאונת עבודה ברורה ומוחשית לבין מחלות מקצוע. מחלת מקצוע מהווה שרשרת של אירועים שגרמו לפגיעות שיחדיו מסתכמות לכדי מחלה בפועל לאחר פרק זמן ארוך (כגון סרטן, סכרת, מחלות נשימה ועוד). גם מחלות מקצוע נחשבות כתאונות עבודה ואף הן כלולות בביטוח הלאומי ובביטוחים הפרטיים.
 
כיצד עורך הדין פועל בנושא?
לא כל אדם שעובר תאונה במקום העבודה מצליח לקבל את סכומי הפיצויים. הביטוח הלאומי וחברות הביטוח הפרטיות מערימים קשיים רבים עד לשחרור הכספים, כאשר במקרים רבים נתקלים המבוטחים בסירוב ראשוני מוחלט וזאת במטרה לייאש ולגרום להם לוותר על התביעה. כאמור, הדרך הנבונה והמושכלת ביותר היא פנייה מוקדמת אל עו"ד לתאונות עבודה אשר ילווה אתכם בכל השלבים עד לקבלת הכספים. התהליך יכלול את מילוי טפסי התביעה בצורה נכונה, השגת המסמכים הרלבנטיים, כתיבת מכתב מלווה למסמכי התביעה וכמובן ייצוג בבית המשפט כאשר עולה הצורך בכך. במידה והפגיעה נעשתה בשל רשלנות של המעסיק (למשל, אי אספקת ציוד מגן מתאים), הרי שניתן לתבוע פיצויים נוספים מן המעסיק בתביעת נזיקין נוספת. באפשרות עורך הדין ללוותכם גם זמן רב לאחר התביעה הראשונית בבקשה לקצבאות ופיצויים נוספים, וזאת כאשר מתרחשת החמרת מצב שקשורה לתאונת העבודה שממנה נפגעתם.