• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין אזרחי תל אביב

ניתן לחלק את העולם המשפט באופן גס לשני תחומים: משפט אזרחי ומשפט פלילי. המשפט האזרחי כולל תחומים רבים: דיני מקרקעין, דיני הוצאה לפועל, דיני משפחה, דיני עבודה וכיו"ב. מרבית עורכי הדין העוסקים במשפט אזרחי, מטפלים גם בתיקים בעלי אופי מסחרי, אלו הם עניינים הקשורים לדיני חברות, דיני חוזים ועוד. במאמר זה, נתמקד במספר תחומים משפטיים, בהם עוסק עורך דין אזרחי תל אביב ונתאר את הסוגיות המשפטיות המרכזיות, העולות בתחומים אלו.

דיני המקרקעין הוא תחום הנוגע לכל הקשור למקרקעין: מכירה והשכרה של נכסים, רישום בתים משותפים, סכסוכי דיירים, רישום בטאבו ועוד. סוג נוסף של עסקאות מקרקעין, אשר הופך לנפוץ יותר ויותר, הוא עסקת תמ"א 38. זוהי תוכנית ארצית לחיזוק בנייני מגורים אשר נבנו לפני 1980 ונמצאים בסכנה של קריסה, היה ותהיה רעידת אדמה בישראל. עורך דין אזרחי תל אביב, בעל ידע מקיף בדיני מקרקעין, משמש כעורך הדין של היזם או הדיירים, במסגרת עסקה של תמ"א 38 ודואג לאינטרסים המשפטיים ומשפט פלילי – כלכליים של הלקוח.

דיני הוצאה לפועל עוסקים בגביית חובות, כאשר לשכות ההוצאה לפועל, מאפשרות לזוכים לפתוח תיק נגד החייב ולפעול בהליכים שונים נגדו, לשם גביית החוב. מדובר בין השאר בהטלת עיקולים שונים על החייב, הוצאת פקודות מאסר, צו עיכוב יציאה מן הארץ כדי לוודא שהחייב לא יברח לחו"ל וכיו"ב. כמו עורך דין תאונות דרכים, גם עורך דין אזרחי תל אביב, מייצג זוכים וחייבים במסגרת הליכי הוצל"פ, כאשר המטרה תהיה תמיד אחת: להביא לתשלום החוב בהקדם ולסיים את הסאגה המשפטית בין שני הצדדים.

דיני משפחה, כשמם כן הם, עוסקים בעניינים הקשורים למשפחה: נישואין וגירושין, הסכם ממון, מזונות, משמורת ילדים וכיו"ב. תביעות בתחומים אלו, נדונות בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, למעט ענייני נישואין וגירושין, אשר נדונים בבית הדין הרבני בלבד.

דיני עבודה הוא תחום משפטי הנוגע לכולנו. בין אם אנחנו מעסיקים ובין אם אנחנו עובדים, חשוב שנכיר את חוקי העבודה, על מנת שנדע מהן חובותנו ומהן זכויותנו על פי חוקי העבודה. עורך דין אזרחי תל אביב המתמחה גם בדיני עבודה, מגיש תביעות בשם עובדים, כנגד המעסיק, על הלנת שכר, אי תשלום פיצויי פיטורין, אי תשלום דמי הבראה ועוד. ייצוג מעסיקים כולל בין השאר, הכנת כתבי הגנה וחוות דעת משפטיות.