• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין תמ"א 38 תל אביב

חלק מעורכי הדין בישראל העוסקים בתחום הנדל"ן, מטפלים גם בפרויקטים של תמ"א 38. עורך דין תמ"א 38 תל אביב, מייצג דיירים ו/או קבלנים, במסגרת עסקאות של תמ"א 38, כאשר הוא מלווה את הלקוח לאורך כל הדרך, שומר על זכויותיו ודואג לעגן אותן, בצורה ברורה בחוזה בין הצדדים.

לייצוג משפטי מקצועי בהליך של תמ"א 38, חשיבות רבה. מדובר בפרויקט כלכלי אדיר, אשר יכול להניב לשני הצדדים רווח כלכלי גבוה. אולם, בהעדר עורך דין תמ"א 38 תל אביב, בעל ניסיון, הבקיא בכל ההיבטים של תמ"א 38, עלולים הצדדים למצוא עצמם בסבך משפטי, שכן מדובר בהליך מורכב מאוד. ניהול מו"מ, עריכת הסכמים, התנהלות מול הרשויות – בכל אלו ועוד יטפל עורך הדין ובכך ידאג למימוש מוצלח של תמ"א 38.

מה הדיירים מקבלים במסגרת תמ"א 38? תמ"א 38 מבקשת, קודם כל, להציל חיים, על ידי מניעת קריסת בנייני המגורים, במקרה של רעידת אדמה. אולם, הוגי התוכנית הלכו צעד אחד קדימה ותמ"א 38 גם משפרת את איכות חייהם של הדיירים וגם מעלה את ערך הנכס שלהם. בין ההטבות שניתן לקבל בפרויקט:

• שיפוץ חזית הבניין והלובי
• חידוש הגינה
• מעלית חדשה
• מרפסת לכל דירה
כל אלו משפרים משמעותית את ההנאה של הדיירים מן הנכס שלהם והם מעלים את שוויו הדירות באחוזים ניכרים.

ומה עם הקבלן? הדיירים אינם נושאים בעלויות חיזוק המבנה והשיפוצים, אלא תחת זאת, מוסרים לקבלן, את זכויות הבנייה על גג הבניין. הקבלן בונה קומת מגורים אחת או יותר ומוכר את הדירות.

כאשר עורך דין תמ"א 38 מייצג קבלן, עליו לבחון את כדאיות העסקה עבור הקבלן: האם ישנם היתרי בנייה, האם ערך הקרקע יאפשר לקבלן למכור את הדירות שיבנה ברווח גבוה וכיו"ב. היה ומדובר בעסקה כדאית, ינסח עורך הדין הסכם ראשוני, במסגרתו יפרוש את ההצעה של הקבלן לדיירים. בכפוף להתעניינות הצד השני, יפתח עורך דין תמ"א 38 במשא ומתן מקצועי ויעיל, לגיבוש תנאי העסקה ולחתימה על הסכם.

לעורכת הדין אדווה גל, ניסיון עשיר בכל ההיבטים המשפטיים, העסקיים והכלכליים הנוגעים לתמ"א 38. אם ברצונכם לקבל ייעוץ, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו.