• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין חוזה מקרקעין

ישנם סוגים שונים של עסקאות מקרקעין: רכישת דירה, השכרת דירה, תמ"א 38 ועוד. שוויין הכלכלי של עסקאות מקרקעין הוא רב ולכן, הצדדים לעסקה חייבים לנהוג בזהירות ולהפעיל שיקול דעת, לאורך כל התהליך. ישנה חשיבות רבה לטיבו של החוזה עליו חותמים הצדדים, אשר חייב להיעשות על ידי עורך דין חוזה מקרקעין, כך שהאינטרסים של הצדדים יישמרו היטב.

רכישת דירה, היא אחת מעסקאות המקרקעין היקרות והמשמעותיות ביותר בחיינו. התנהלות בלתי זהירה בהליך רכישת דירה, עלולה לעלות לנו ביוקר ולכן, עלינו לפנות אל עורך דין חוזה מקרקעין, בשלב מוקדם, אשר יעשה עבורנו את כל הבירור המשפטי הדרוש וילווה אותנו עד לרכישת הדירה. כאשר הקונה מנסה לחסוך את עלות שכר הטרחה של עורך הדין, הוא עלול לגלות בהמשך כי חיסכון זה הוא יקר מאוד. בין השאר משום שלא פעם, מתגלה בשלב מאוחר כי הדירה שנרכשה, אינה שייכת כלל לאדם לו שילמנו את מיטב כספנו, או כי קיים שעבוד על הנכס. לכן, כאשר עושים עסקת מקרקעין יקרת ערך, כמו רכישת דירה, אין שאלה! יש לשכור את שירותיו של עורך דין חוזה מקרקעין.

בעלי דירות רבים, משכירים את דירותיהם וחותמים על חוזה שכירות עם השוכרים. עסקת שכירות היא אמנם לא יקרת ערך כעסקת רכישת דירה, אך היא עלולה לגרום למשכיר לנזק רב, אם לא ידאג להגן על הנכס שלו באמצעות ערבויות מתאימות וחוזה שכירות ראוי. עורך דין חוזה מקרקעין מנסח גם חוזה שכירות דירה ובמלאכתו זו, יקפיד לכלול סעיפים של הפרת חוזה, לרבות הפרת חוזה יסודית, המקנה למשכיר את הזכות לבטל את החוזה. כמו כן, ידאג כי המשכיר יקבל בטחונות וערבויות אשר המשכיר יוכל לממש אם השוכר לא יעמוד בהתחייבויותיו.

עסקת מקרקעין נוספת היא תמ"א 38, במסגרתה מתקשרים בחוזה, יזם ודיירים של בניין מגורים, אותו יחזק היזם וישפץ, בתמורה לזכויות הבנייה על גג המבנה. הדיירים אינם נושאים בעלויות עבודת היזם ואף לא בשכר הטרחה של עורך הדין המייצג אותם. היזם נושא בכל אלו ותמורת זאת, מוסרים לו הדיירים את זכויות הבנייה, באמצעותן יבנה היזם עוד קומת מגורים אחת, או יותר. עורך דין חוזה מקרקעין מטפל בכל האספקטים של עסקה זו: המשפטיים, הכלכליים והתכנוניים.