• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

ייצוג דיירים תמ"א 38

תמ"א 38 (תוכנית מתאר ארצית) היא תוכנית שמטרתה לחזק בנייני מגורים מפני רעידת אדמה. במסגרתה, נרקמת עסקה בין הדיירים לבין קבלן, אשר מבצע את עבודות החיזוק, משפץ את בניין המגורים ונותן הטבות נוספות, תמורת זכויות הבנייה של הדיירים. בסיומו של הפרויקט, זוכים הדיירים בבניין מגורים המוגן מפני רעידת אדמה, כאשר שוויה של כל דירה, עולה בעשרות אחוזים, בזכות שיפוץ הבניין וההטבות הנוספות הניתנות במסגרת התוכנית.

לפרויקט תמ"א 38, חשיבות בטיחותית עליונה, הוא מציל חיים! באמצעותו, בנייני מגורים אשר היו בסכנת קריסה במקרה של רעידת אדמה, הם עתה עמידים ויציבים. מעבר לזאת, מדובר בהזדמנות כלכלית מצוינת! נשמע לכם מעניין? אם הנכם מעוניינים להצטרף אל תמ"א 38, הצעד הראשון הוא לפנות לעו"ד מקצועי, אשר ילווה אתכם לאורך כל הפרויקט.

מה כולל ייצוג דיירים תמ"א 38?
1. בחירת קבלן: מהימנות וניסיון מקצועי של הקבלן המבצע, הם קריטיים להצלחת התוכנית. עורך הדין מסייע לדיירים במציאת הקבלן המתאים.
2. ניהול משא ומתן: תמ"א 38 מאפשרת לדיירים לקבל הטבות אטרקטיביות ביותר, אשר יעלו את שווי הנכס בעשרות אחוזים: חנייה, מעלית, מרפסת שמש ועוד. קבלת ההטבות במלואן, באופן האופטימאלי ביותר, דורשת ניהול מו"מ עסקי של עו"ד המיומן בניהול משאים ומתנים בכלל ובתחום ייצוג דיירים תמ"א 38 בפרט.
3. ניסוח החוזה: ערכה הכלכלי של תמ"א 38 הוא רב ולכן, ישנה חשיבות גדולה לכך כי עו"ד מקצועי ינסח את החוזה. עורך הדין יוודא כי ההצעה של הקבלן מנוסחת בחוזה באופן ברור ומפורט, ידאג לכך כי זכויות הדיירים נשמרות במלואן ובכלל, ידאג להקפיד על כל הפרטים הקטנים.
4. הסרת התנגדויות: לעיתים, ישנם דיירים המתנגדים ליישום התוכנית. במסגרת ייצוג דיירים תמ"א 38, עורך הדין משוחח עם הדיירים ומנסה להסיר את התנגדותם, על ידי מתן מידע והסבר מלא על יתרונותיה הרבים של התוכנית. ההתנגדות נשארה בעינה? אל דאגה! הרוב הנדרש ליישום תמ"א 38 הוא 2/3 מהדיירים, כאשר התנגדות שאינה עניינית, תידחה על ידי המפקח על המקרקעין ולא תמנע את מימוש התוכנית.

עו"ד אדווה גל היא בעלת ניסיון רב בתחום ייצוג דיירים במסגרת תמ"א 38 והיא בקיאה בכל היבטיו המשפטיים והכלכליים של הליך זה. מעוניינים לשמוע עוד? הנכם מוזמנים לפנות לעו"ד גל לקבלת ייעוץ.