• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין כלכלי

עורך דין כלכלי עוסק במשפט מסחרי ומייצג בעיקר לקוחות עסקיים. ההליכים המשפטיים בהם מטפל עורך דין כלכלי נוגעים לתחומים כמו דיני בנקאות, דיני מקרקעין, דיני חברות ועוד. ככלל, מציעים משרדי עורכי דין אלו גם שירות של ליטיגציה כלכלית.
חשוב מאוד לוודא שאתם מתייעצים עם עורך דין המכיר את הנושא הספציפי לו אתם זקוקים היטב. לדוגמא, אם מדובר בענייני ביטוח פנסיוני לעובדים חשוב להתייעץ עם עורך דין אשר השלים גם לימודי ייעוץ פנסיוני ויכול באמת לסייע לכם, או להשתמש בשירותי ייעוץ חיצוניים ממומחים בתחום.

הגשת תביעות נגד בנקים: מערכת היחסים בין הבנק ללקוחותיו היא מערכת של אמון וכאשר הבנק פוגע שלא כדין בלקוח, הוא אינו מוכן לזה ולצד הנזק הכספי, נגרמת לו גם עוגמת נפש רבה. עורך דין כלכלי מגיש תביעות נגד בנקים בגין עילות שונות, למשל, בגין פגיעה שלא כדין במסגרת האשראי. מצב זה אינו מאפשר לחברה להתנהל ובעלי החברה צריכים להתמודד עם שיקים חוזרים, אי כיבוד התחיבויות אחרות בבנק, כאשר כל אלו גורמים לנזק כלכלי ותדמיתי רב.

הקמת חברה: עורך דין כלכלי מעניק ייעוץ בתחום דיני החברות ו/או הזכיינות, לרבות בנושא של הקמת חברה, כתיבת תקנון ופירוק חברה. טרם מקבלים החלטה על הקמת חברה, חשוב להתייעץ עם עורך דין הבקיא בדיני חברות משום שישנן מספר צורות התאגדות ולכל אחת, יתרונות וחסרונות. על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, יש להיוועץ עם עורך דין, אשר יבחן את נסיבות המקרה ועל פיהן ייתן חוות דעת ללקוח. כאשר מחליטים להקים חברה, יש להצטייד במסמכים הדרושים ולכתוב תקנון, משימה שטוב שתיעשה על ידי עורך דין כלכלי.

רכישת חברה/מיזוג חברות: על פי דיני החברות, יכולה חברה לשנות את המבנה שלה באמצעות מיזוגים ורכישות של חברות. כאשר חברה אחת מעוניינת בחברה אחרת, עולה ההתלבטות האם לרכוש את מניות החברה, כלומר, לעבור הליך של מיזוג או האם לרכוש רק פעילות ספציפית של החברה. במקרה הראשון, לוקחת על עצמה החברה הרוכשת, סיכון מסוים משום שבמיזוג, חברת היעד מתחסלת ואינה עוד אישיות משפטית נפרדת. אולם במקרה השני, על החברה הרוכשת לפטר את כל העובדים השייכים לאותה פעילות שהיא רכשה, דבר המטיל עליה עלויות כספיות רבות. מכאן, אנו למדים כי לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה ולכן, חשוב להתייעץ עם עורך דין כלכלי.
עורכת הדין אדווה גל מתמחה בסוגיות משפטיות בעלות אופי כלכלי, לרבות ייעוץ שוטף לחברות, תביעות נגד בנקים, מיזוגים ורכישות וכיו"ב. השכלתה הכלכלית וניסיונה העשיר בניהול פיננסי וניתוח תוכניות עסקיות של חברות, העניקו לה כלים ומיומנות ייחודיים בעזרתם היא משיגה עבור לקוחותיה, את התוצאות המשפטיות הטובות ביותר.