• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין לענייני זכיינות

זכיינות היא קבלת זכות שימוש בסימן מסחר ובמוניטין של עסק קיים, כאשר הזכיין משלם עבור רכישת הזיכיון ובנוסף, נותן חלק מן המכירות שלו למזכה. זהו מנגנון עסקי המשרת את שני הצדדים: הזכיין נהנה ממוניטין קיים ואינו צריך להקדיש משאבים כספיים ליצירת המוניטין ואילו המזכה נהנה מהרחבת העסק שלו, ללא הסיכון של הפסד כספי, הכרוך בדרך כלל בהרחבת פעילות עסקית.

רכישת הזיכיון היא צעד כלכלי משמעותי עבור הזכיין ולכן, אין לבצעו אלא לאחר קבלת ייעוץ משפטי של עורך דין לענייני זכיינות וכן ייעוץ של רואה חשבון בנושא זכיינות או רכישת חברות, אשר יבצעו את הבדיקות הדרושות ויוכלו לתת חוות דעת מבוססת לגבי כדאיות הזיכיון ולהצביע על בעיות משפטיות/ כלכליות ועל הפתרונות האפשריים.

עורך דין לענייני זכיינות, שם דגש, בעת מתן ייעוץ ללקוחותיו המעוניינים לרכוש זיכיון, למספר נקודות מרכזיות:

1. הזכיין אינו אוטונומי בעסק : חשוב להבהיר כי לזכיין אין חופש פעולה ועצמאות כפי שיש לבעל עסק שלא דרך זיכיון. הזכיין מקבל הדרכה בתחילת הדרך וייעוץ שוטף בתקופת הניהול עצמה, כאשר עליו לעמוד בסטנדרטים שהציב המזכה. מטבע הדברים, הדבר תלוי גם במערכת היחסים בין המזכה לזכיין.
2. עלויות העסק : יש לקחת בחשבון את העלויות הכספיות הכרוכות בזכיינות. עורך דין לענייני זכיינות מוודא כי הלקוח ער להוצאות אלו, אשר אינן מסתכמות רק בדמי הזיכיון, אלא בעלויות של הפעלת הסניף: רכישה מספקים, עלויות פרסום ויחסי ציבור.
3. בדיקות מקדמיות: עורך דין לענייני זכיינות יוודא כי הלקוח עשה בדיקות מקדמיות בסניפים אחרים, שוחח עם הזכיינים וקיבל תמונה מדויקת של המצב הפיננסי, קצב הצמיחה של העסק, נקודות בעייתיות ועוד. חשוב שלא להסתפק במידע שהמזכה נותן, משום שלעיתים הוא אינו ער לכל הבעיות ו/או לא נותן להן את המשמעות כפי שהזכיינים האחרים נותנים לה.
4. נקודות יציאה : חשוב שתהיה לזכיין אפשרות יציאה מהסכם הזכיינות.
 
עורכת הדין אדווה גל, בעלת השכלה חשבונאית וניסיון עשיר במשפט עסקי- מסחרי, מייצגת זכיינים ומזכים, עורכת הסכמי זיכיון ומעניקה ייעוץ משפטי שוטף בתחום הזכיינות. הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו לקבלת ייעוץ משפטי.