• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

שכר טרחה עורך דין ירושה

עורכי דין לענייני ירושה, מטפלים במגוון נושאים הקשורים לצוואות וירושות, כדוגמת עריכת צוואה, הגשת בקשות לרשם לענייני ירושה, ניהול עזבונות וכיו"ב. שכר טרחה עורך דין ירושה, נקבע על פי סוג הטיפול ומורכבתו, כאשר גם לוותק ולניסיון המקצועי של עורך הדין, יש השפעה על גובה שכר הטרחה.

עלותה של עריכת צוואה, תלויה בסוג הצוואה ובמורכבותה. ככל שהרכוש רב יותר וככל שיש יותר יורשים, סביר להניח כי שכר הטרחה יהיה גבוה יותר. כמו כן, שכר הטרחה עבור עריכת צוואה בסיסית, תמיד יהיה נמוך יותר מזה של צוואה הדדית. מהי צוואה הדדית? מדובר למעשה בשתי צוואות של שני אנשים, בדרך כלל בני זוג, כאשר כל צד מוריש לצד השני את רכושו, או ליורשים אחרים אך לאותם יורשים.

דיון בהתנגדות לצוואה, הוא הליך משפטי המתנהל בבית המשפט לענייני משפחה, כאשר עורך הדין המייצג, מנסח את ההתנגדות וכן מופיע בפני השופט. אין המדובר בהליך משפטי פשוט, משום שיש להוכיח כי הצוואה אינה משקפת את רצון המנוח, למשל, בשל לחץ שהופעל עליו. אולם, המנוח אינו יכול להעיד על רצונו וכוונתו ועל כן, משימתו של עורך הדין, אינה קלה. שכר טרחה עורך דין ירושה להתנגדות לצוואה, משתנה ממקרה למקרה, על פי מורכבות התיק.

שכר טרחה עורך דין ירושה עבור בקשות לצו ירושה או צו קיום צוואה, יחושב לרוב על פי ערך העיזבון, כאשר עורך הדין, יגבה אחוז מסוים מהעיזבון. מהו ההבדל בין צו ירושה לצו קיום צוואה? בקשה לצו ירושה, מוגשת כאשר המנוח לא הותיר אחריו צוואה ואילו כאשר הותיר אחריו המנוח צוואה, תוגש בקשה לקבלת צו קיום צוואה.

מה בדבר ניהול עיזבון? כאן יש מקרה יוצא דופן, משום ששכר הטרחה אינו נקבע על ידי עורך הדין ואף לא על ידי היורשים, אלא על ידי בית המשפט. אמנם, היורשים ומנהל העיזבון יכולים לערוך ביניהם הסכם, אך אין הוא ממעיט משיקול הדעת של בית המשפט בעניין שכר טרחה עורך דין ירושה.

למשרדנו ניסיון רב בדיני ירושה, לרבות בהליכי התנגדות לצוואה. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ משפטי. נשמח לעמוד לרשותכם.