• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

עורך דין לענייני ירושה

עורך דין לענייני ירושה, מטפל בכל ההיבטים של צוואות וירושות, לרבות, עריכת צוואה, הגשת בקשות לצווי ירושה ובקשות לקיום צוואה, טיפול בהתנגדויות לצוואה, ניהול עזבונות וכיו"ב. בעת פטירתו של אדם, יחולק עזבונו על פי צוואתו, או על פי דין, במידה ולא הותיר אחריו צוואה. כאשר אין צוואה, יש להגיש בקשה לצו ירושה, במסגרתו יחולק העזבון על פי הסדר המוגדר בחוק. למשל, כאשר המנוח הותיר אחריו בן זוג וילדים, בן הזוג יירש מחצית מהעיזבון ומחיצת תתחלק בין הילדים. הבקשה לצו ירושה מוגשת לרשם לענייני ירושה, אשר יטפל בה, אלא במקרים חריגים,למשל, כאשר זהות היורשים על פי דין אינה ברורה, אז יעביר הרשם את הבקשה לבית המשפט לענייני משפחה.

כאשר המנוח הותיר אחריו צוואה, על היורשים לדאוג כי היא תוכרז כתקפה וזאת עושים על ידי הגשת בקשה לקבלת צו קיום צוואה לרשם לענייני ירושה. בבקשה, יש לפרט את זהות המוריש והיורשים וכמובן את פרטי הצוואה. יש לצרף לבקשה תעודת פטירה ותצהיר. הוגשה התנגדות לצוואה? הרשם יעביר את הטיפול לבית המשפט לענייני משפחה. דיון בהתנגדות לצוואה, הוא הליך משפטי מאוד ייחודי משום שהדמות המרכזית לה נוגע ההליך, המצווה, אינו בין החיים והוא אינו יכול להעיד על השתלשלות העניינים ולהביע את רצונו ודעתו. לאור זאת, ההתנגדות חייבת לכלול טיעונים מבוססים ועליה להיות נוסחת כהלכה, על מנת שתתקבל. לשם כך, דרושה המומחיות של עורך דין לענייני ירושה.

האם לשם עריכת צוואה, יש לפנות אל עורך דין לענייני ירושה? בהחלט! עריכת צוואה היא נושא מורכב, בשל השלכותייה המשפטיות והכלכליות. ישנם סוגים שונים של צוואות וכללים לעריכת צוואה, שיש לעמוד בהם, על מנת שהצוואה תהיה תקפה. לפיכך, אדם המבקש לערוך צוואה, כדאי שיעשה זאת באמצעות עורך דין המתמחה בענייני ירושה. נושא נוסף בו מטפל עורך דין לענייני ירושה הוא אפוטרופסות. למשל, כאשר ישנו אדם בגיר הסובל ממגבלה פיזית ו/או נפשית, אשר אינה מאפשרת לו לקבל החלטות באופן עצמאי. במצב זה, יש למנות אפוטרופוס. הליך הבקשה למינוי אפוטרופוס הוא סבוך ומורכב ומחייב טיפול של עורך דין לענייני ירושה.