• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

הסכם ממון לפני נישואין

עם העלייה בשיעור אחוזי הגירושין, עולה גם מספר הזוגות הבוחרים לחתום על הסכם ממון לפני נישואין. המטרה: להסדיר מראש את היחסים הממוניים בין בני הזוג, כך שבמקרה של גירושין, לא יתעוררו מחלוקות קשות בין הצדדים. הסכם ממון יכלול פירוט מלא של הרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג וכן, פירוט הרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים ערב חתימת ההסכם. הצדדים יחליטו איזה רכוש יישאר בבעלותו האישית של כל אחד מבני הזוג ואיזה רכוש יחשב לרכוש משותף, אשר יחולק ביניהם במקרה של פרידה. היות שההסכם צופה פני עתיד, בני הזוג יצטרכו להחליט גם כיצד יחולק הרכוש אשר ייצבר במהלך חיי הנישואין.

עריכת הסכם ממון לפני נישואין, איננה משימה פשוטה. על מנת שההסכם יגישם את מטרתו במקרה של פרידה, קרי, להקל על הליך הגירושין ולמנוע מחלוקות בנושאים כספיים, עליו להיות מנוסח בצורה ברורה וחד משמעית. יש לקבוע עקרונות הוגנים שיתוו את הדרך ויתנו מענה לכמה שיותר מצבים רכושיים, אשר חלקם לא ידועים בשעת חתימה על ההסכם, שכן יתרחשו בעתיד, במהלך חיי הנישואין.

בני זוג המבקשים לחתום על הסכם ממון לפני נישואין, ניצבים בפני התלבטויות רבות. לדוגמא: מה יעלה בגורלה של הדירה, אשר עתידים בני הזוג לרכוש, במהלך נישואיהם. האם היא תהיה שייכת לבני הזוג בחלקים שווים, או שהחלוקה תיקבע על פי הסכום הכספי שיביא כל אחד מבני הזוג, לרכישתה. קבלת ייעוץ משפטי של עורך דין המתמחה בהסכמי ממון, יכולה לעזור מאוד, כאשר עורך הדין יבהיר לצדדים את המשמעויות המשפטיות של ההסכם, יסייע בניסוח ובעריכת ההסכם ויעמוד לרשות בני הזוג, בכל שאלה.

מה קורה כאשר לא חותמים על הסכם ממון לפני נישואין? על בני הזוג יחול חוק יחסי ממון בין בני זוג, על פיו כל הרכוש שנצבר במהלך חייהם המשותפים של בני הזוג, יתחלק שווה שווה, עם הגירושין. החוק אינו מבחין על שם מי רשום כל נכס והחלוקה נעשית בצורה חד משמעית: חצי חצי. החריגים הם נכסים שנצברו לפני הנישואין ונכסים שקיבל בן הזוג במתנה או בירושה. אותם החוק אינו מחייב לחלוק עם בן הזוג.