• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

הסכם יחסי ממון לאחר הנישואין

הסכם יחסי ממון מאפשר לבני הזוג, לקבוע את חלוקת הרכוש ביניהם על פי רצונם, מבלי להיות כבולים לחוק יחסי ממון בין בני זוג, על פיו עם פרידת בני הזוג, יחולק הרכוש שווה בשווה. עורך דין גירושין הוא דבר מומלץ בסיוע להסכם יחסי ממון לאחר הנישואין. כאשר בני הזוג מנסחים הסכם ממון, הם יכולים לקבוע את החלוקה על פי ראות עיניהם, כזו אשר תתאים לנסיבות הספציפיות של חייהם. מהי בעצם המטרה בהסכם ממון? להסדיר את הנושאים הכספיים וגם לעיתים נושאים נוספים כמו מזונות, כך שבמקרה של גירושין, ייחסכו מבני הזוג ריבים ומחלוקות.

ניתן לחתום על הסכם יחסי ממון לפני או אחרי הנישואין, כאשר בשני המקרים יש לאשר את ההסכם בפני בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. היה וההסכם נחתם לפני הנישואין, ניתן גם לחתום בפני נוטריון. החתימה על הסכם יחסי ממון לאחר הנישואין, נובעת מתוך ההבנה כי האהבה והכבוד השוררים עתה בין בני הזוג, מאפשרים להם לקבל החלטות שקולות ומתחשבות, דבר אשר אינו מתקיים בהכרח במקרה של גירושין. אז, הרוחות לרוב גועשות והכעסים משתלטים, כך שיש קושי רב לפתור מחלוקות ואי הסכמות. חתימה על הסכם ממון, חוסכת את הקושי הזה ובמקרה של פרידה, תקל מאוד על בני הזוג ותעזור לסיים את הליך הגירושין בזמן קצר.

להסכם ממון השלכות מרחיקות לכת על חיי בני הזוג, במקרה של גירושין ולכן אין להקל ראש בחשיבותו. בני הזוג צריכים לשבת יחד ולגבש את עיקרי ההסכם. לאחר מכן, עליהם לפנות לעו"ד מקצועי המנוסה בעריכת הסכמי ממון. עורך דין בעל ניסיון, יעזור לבני הזוג לנסח את ההסכם באופן שישקף בצורה הטובה ביותר את רצונותיהם, הוא יכול להציע פתרונות משפטיים יצירתיים והוא ישמור על האינטרסים הלגיטיימים של בני הזוג.

לאחר שעורך הדין יסיים את כתיבת ההסכם, על הצדדים לעבור עליו בדקדוק, טרם החתימה ולוודא כי ההסכם מובן להם ואין צורך בתיקונים או הבהרות. הצדדים חייבים להיות שלמים עם ההסכם, משום שלאחר שיקבל תוקף של פסק דין, לא ניתן לערוך בו שינויים, אלא בהסכמת שני הצדדים וככלל, לא ניתן לבטלו.