• ברוכים הבאים לאתר הבית של משרד עורכי דין "יגואר", בבעלותה ובניהולה של עו"ד אדוה גל - בעלת 18 שנים בתחום המשפט האזרחי.
    קרא עוד
  • אנו ב-"יגואר" עוסקים בכל תחומי המשפט האזרחי, לרבות חוזים, זכיינות, צוואה וירושה, נדל"ן, דיני עבודה, ועוד ועוד ועוד.
    קרא עוד
  • 1
  • 2

צור קשר

הסכם יחסי ממון וצוואה

תחום דיני המשפחה כולל מגוון נושאים וביניהם הסכם יחסי ממון וצוואה, מונחים בעלי היבט משפטי וכלכלי. הסכם ממון הוא הסכם בין בני זוג, הקובע את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של גירושין. יש להסכם זה השפעות מרחיקות לכת על מצבם הכלכלי של בני הזוג במקרה של פרידה ולכן, יש לפנות לעורך דין מומחה, אשר ינסח את ההסכם. לעיתים, בני הזוג חותמים על הסכם יחסי ממון לפני חתונתם ולעיתים, לאחר שנישאו. צוואה היא מסמך משפטי במסגרתו קובע אדם, מה ייעשה ברכושו לאחר מותו. לשם מתן תוקף לצוואה, יש לפנות לרשם לענייני ירושה.
עריכת הסכם ממון, נועדה להגדיר מראש בחוזה, בצורה מפורשת וברורה, את חלוקת הרכוש בין בני הזוג היה וייפרדו. ניתן גם לכלול בהסכם נושאים נוספים כגון מזונות. ההסכם מאפשר לבני הזוג חופש מוחלט בקביעת חלוקת הרכוש ומן הרגע שקיבל ההסכם תוקף של פסק דין, הם אינם כפופים עוד לחלוקת הרכוש הקבועה בחוק יחסי ממון בין בני זוג, הקובעת כי בעת גירושין, יחולק הרכוש שווה בשווה בין בני הזוג. הסכם ממון טוב הוא כזה המתייחס לכל הרכוש של שני הזוג בהווה וכן, מתייחס לאופן חלוקת הנכסים אשר יצברו בני הזוג בעתיד, במהלך נישואיהם. הסכם יחסי ממון וצוואה, חוסך מבני הזוג מחלוקות במקרה של פרידה ומקל על הליך הגירושין.

חלוקת עזבונו של אדם בישראל, תהיה על פי דין או על פי צוואה. במקרה שבו לא הותיר אדם צוואה, תחולק ירושתו על פי הסדר הקבוע בחוק הירושה, אולם, אם אנו מעוניינים להחליט על אופן חלוקת רכושנו לאחר פטירתנו, עלינו לערוך צוואה. ישנם מספר סוגי צוואה, כאשר לכל סוג ישנם כללים אשר אי עמידה בהם, עלולה ליצור פגם בצוואה ולגרום לפסילתה. לפיכך, כדאי מאוד לערוך צוואה באמצעות עו"ד. לאחר פטירתו של המצווה, יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה, לרשם לענייני ירושה ורק לאחר מכן, ניתן יהיה לחלק את העיזבון.
משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מקיף בתחום האזרחי, לרבות בדיני משפחה. אם ברצונכם לערוך הסכם יחסי ממון וצוואה, משרדנו ישמח לעמוד לשירותכם במתן ייעוץ משפטי.